Klub Latających Podróżników - Pani Margaret robi tortillę


Na warsztacie: Klub Podróżników, Muzeum Etnograficzne, zajęcia dla dzieci, Pani Margaret, Meksyk

Odlatujemy we wtorek, 31 marca, o 17.00 w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Klubowicze zostawiają Andy za plecami i żegnają kraj Inków. Podróż niespodziewanie rzuca nas do Ameryki Północnej, gdzie wspólnie z Panią Margaret możemy skosztować setek potrwa przygotowywanych z kukurydzianej mąki, posłuchać rozśpiewanych mariachi oraz wziąć udział w roztańczonej procesji podczas święta zmarłych.

Klub Latających Podróżników to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-9 lat. Podczas warsztatów spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi, sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich. Pokazując dzieciom różnorodność świata, różne tradycje, języki, obyczaje, wskazujemy również na podobieństwa ludzi z różnych stron świata. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekawości.

Warsztaty zachęcają dzieci do odkrywania sposobów życia na innych kontynentach i niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. Są zachętą to bliższego przyglądania się bliskim i dalekim geograficznie zakątkom Ziemi.

Semestr wiosenny poświęcony będzie eksplorowaniu fascynujących miejsc obu Ameryk. Od Grenlandii aż po ziemię ognistą. Podróżnikom towarzyszyć będą listy Pani Maragaret, która wraz ze swoim synem Albertem i kundelkiem Sparkym, przemierzać będzie kolejne kraje i poznawać nowe kultury. Z pasją zapisuje swoje spostrzeżenia i śle je w listach do swoich przyjaciół - znanych z poprzedniego semestru bohaterów - kapitana Hermana i sierżanta Pimple'a. 


Listy przepełnione są ciekawostkami oraz informacjami o sposobie życia spotykanych ludzi. Są szansą, by pokazać dzieciom różnorodność napotykanych miejsc, kultur i sposobów myślenia. To także opowieść o tym, jak wygląda życie w drodze.

Komentarze

Popularne posty