Klub Latających Podróżników - Pani Margaret poluje na foki


Na warsztacie: Klub Podróżników, Muzeum Etnograficzne, zajęcia dla dzieci, Pani Margaret, Grenlandia

Gdzieś pośród lodów największej wyspy świata przemyka psi zaprzęg. Na saniach Pani Margaret, Za nią kolejne sanie z Albertem. Pędzą by przed śnieżycą schronić się w inuickiej wiosce przed zamiecią śnieżną. Tam pośród opowieści o polowaniach na foki i wieloryby, razem z Panią Margaret będziemy mieli szansę poznać ludzi, żyjących w jednym z najbardziej niegościnnych miejsc na kuli ziemskiej. Ich zwyczaje, miejsca w których mieszkają, wreszcie ich piękne, mroźne opowieści. Już we wtorek zapraszam w podróż na Grenlandię, do krainy Inuitów. 

Jak zawsze o 17.00. Jak zawsze w Muzeum Etnograficznym. 

Klub Latających Podróżników to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-9 lat. Podczas warsztatów spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi, sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich. Pokazując dzieciom różnorodność świata, różne tradycje, języki, obyczaje, wskazujemy również na podobieństwa ludzi z różnych stron świata. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekawości.

Warsztaty zachęcają dzieci do odkrywania sposobów życia na innych kontynentach i niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. Są zachętą to bliższego przyglądania się bliskim i dalekim geograficznie zakątkom Ziemi.

Semestr wiosenny poświęcony będzie eksplorowaniu fascynujących miejsc obu Ameryk. Od Grenlandii aż po ziemię ognistą. Podróżnikom towarzyszyć będą listy Pani Maragaret, która wraz ze swoim synem Albertem i kundelkiem Sparkym, przemierzać będzie kolejne kraje i poznawać nowe kultury. Z pasją zapisuje swoje spostrzeżenia i śle je w listach do swoich przyjaciół - znanych z poprzedniego semestru bohaterów - kapitana Hermana i sierżanta Pimple'a. 


Listy przepełnione są ciekawostkami oraz informacjami o sposobie życia spotykanych ludzi. Są szansą, by pokazać dzieciom różnorodność napotykanych miejsc, kultur i sposobów myślenia. To także opowieść o tym, jak wygląda życie w drodze.


Fotografia pochodzi Stąd

Komentarze

Popularne posty