Klub Latających Podróżników - Pani Margaret tańczy tangoNa warsztacie: Klub Podróżników, Muzeum Etnograficzne, zajęcia dla dzieci, Pani Margaret, Argentyna. 

W zaułkach Buenos Aires rozbrzmiewają dźwięki bondoneonu. Podczas spotkań zwanych milongami, mężczyźni i chodzą w niezwykły sposób, zwany tangiem, on stawia kroki, ona podąża, patrzą sobie w oczy. Muzyka napełnia powietrze niezwykłą energią. Pani Margaret przygląda się tancerzom. Wie, że nie może spojrzeć przechodzącym mężczyznom w oczy, bo to oznaczałoby zaproszenie do tańca. Tak rozpoczyna się przygoda z Argentyną. Z Buenos Aires, przez Patagonię, aż do najdalej wysuniętego na południe miejsca Ameryki Południowej. O piłce nożnej, polo i wołowinie, o lodowcach i najstarszych szczątkach dinozaurów. O gauchos (czyli kowbojach) i yerba mate... słowem o Argentynie. 

Jak zawsze o 17.00. Jak zawsze w Muzeum Etnograficznym. 

Klub Latających Podróżników to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-9 lat. Podczas warsztatów spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi, sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich. Pokazując dzieciom różnorodność świata, różne tradycje, języki, obyczaje, wskazujemy również na podobieństwa ludzi z różnych stron świata. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekawości.

Warsztaty zachęcają dzieci do odkrywania sposobów życia na innych kontynentach i niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. Są zachętą to bliższego przyglądania się bliskim i dalekim geograficznie zakątkom Ziemi.

Semestr wiosenny poświęcony będzie eksplorowaniu fascynujących miejsc obu Ameryk. Od Grenlandii aż po ziemię ognistą. Podróżnikom towarzyszyć będą listy Pani Maragaret, która wraz ze swoim synem Albertem i kundelkiem Sparkym, przemierzać będzie kolejne kraje i poznawać nowe kultury. Z pasją zapisuje swoje spostrzeżenia i śle je w listach do swoich przyjaciół - znanych z poprzedniego semestru bohaterów - kapitana Hermana i sierżanta Pimple'a. 


Listy przepełnione są ciekawostkami oraz informacjami o sposobie życia spotykanych ludzi. Są szansą, by pokazać dzieciom różnorodność napotykanych miejsc, kultur i sposobów myślenia. To także opowieść o tym, jak wygląda życie w drodze.


Fotografia pochodzi Stąd

Komentarze

Popularne posty