KAZIA - TANIEC I WYOBRAŹNIA

Na warsztacie: Kazia, Teatr tańca, Lufcik na Korbkę, wyobraźnia

Kazia mieszka nad sklepem z zabawkami. Nocami lubi wymykać się tam, żeby wędrować przez niezwykłe krainy wyobraźni i poznawać ich mieszkańców. W wyprawach do świata zabawek towarzyszy jej różowy słoń oraz pluszowy wampir Ząbek, który kąsa, żeby poznać. Oczywiście takie kąsanie nie jest najlepszym sposobem na zaprzyjaźnienie się ze światem, ale być może podczas wspólnych wypraw, Kazi uda się Ząbkowi pokazać, że są też inne drogi. 

Ich wspólne przygody staną się świetną okazją do rozmowy o wartościach, jakie potrzebne są w dorosłym życiu. 

Dlaczego dopiero się stanie? Bo premiera spektaklu Nadzwyczajna historia Kazi czyli wzajemne zrozumienie, nie tylko od święta odbędzie się dokładnie za dwa tygodnie, czyli 18 grudnia 2021 roku (o terminach więcej na końcu tekstu). 

Skoro piszę o tym u siebie, możecie podejrzewać, że palce macza w tym Lufcik na korbkę. Teatr bardzo zaprzyjaźniony, którego największą siłą jest tworzenie nieoczywistych zestawień form, treści i osób, dzięki czemu powstają nowe, smakowite połączenia. Lufcik to taka teatralna kuchnia fusion. Jeśli zaglądacie na mojego bloga, doskonale zresztą zdajecie sobie z tego sprawę. 

W tym miejscu koniecznym jest nadmienić, że reżyserką spektaklu jest Agnieszka Batóg. 

Lufcikowym wsparciem w tym projekcie jest Fundacja W To Mi Graj, która jak burza mknie przez kolejne projekty (w miesiąc zrealizowała kilka spektakli). Fundacja działa od 2019 roku na gruncie teatralnym. Poprzez teatr w najrozmaitszej formie (spektakle, warsztaty, gry terenowe itd.) aktywizuje lokalną społeczność, dba o dziedzictwo, pracuje z osobami wykluczonymi, pomagając im (i nie tylko im) rozwijać kompetencje komunikacyjne i społeczne. TUTAJ możecie przeczytać tekst o dwóch takich projektach, w których miałem sposobność wziąć udział. 

Tanecznie pod swoje skrzydła spektakl wzięła Anna Hampel (Gliwicki Teatr Tańca) i jej fundacja Pozytywka. 

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Możecie się spodziewać, szaleństwa! Będzie taniec, muzyka, swawolenie, będą tłumy przewijające się przez scenę, a przede wszystkim będzie historia, która poruszy wyobraźnię i opowie o tym, jak zrozumieć drugiego człowieka... albo różowego słonia... albo pluszowego wampira. 

Jak już wspomniałem, premiera spektaklu odbędzie się 18.12.2021 o godzinie 17:00 w GOK Poniszowice. 

Druga szansa na zobaczenie historii Kazi już dwa dni później 20.12.2021, tym razem w MOKiS Pyskowice, o godzinie 17.30. 

Wszelkie dodatkowe informacje na stronach Lufcika i dwóch wymienionych wyżej instytucji. 


EDIT (16.12): Premiery premierami, a COVID obostrzeniami. W związku z sytuacją epidemiologiczną, premiera przeniesiona została na 21.12.2021 roku, do MDK Bojków, na godzinę 18.00. 


W imieniu twórców serdecznie zapraszam!

Komentarze

Popularne posty