Pod patronatem Świnki

bajki dla dzieci, storytelling, baśnie na warsztacie, będzin, Mateusz Świstak

Na warsztacie: Akcja pisania bajek


Już drugi raz Baśnie na warsztacie objęły swoim patronatem projekt "Akcji Pisania Bajek". Projekt fajny, mądrze wykorzystujący storytelling i warty choć skromnego, zważywszy możliwości tego bloga, nagłośnienia. Zatem niech o nim opowiedzą sami zainteresowani. Ja wciskam control+V i znikam, zostawiając Was z Twórcami.

Piraci z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi piszą bajki.Już po raz piąty odbyła się  „Akcja Pisania Bajek”  organizowana przez nauczycieli oraz studentów z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. 
 W  tej edycji  udział w akcji wzięły dzieci z Domu Dziecka w Sarnowie. 


 Podczas warsztatów integracyjnych studenci poznali dzieci, ich pasje, marzenia. Słuchacze Kolegium na podstawie rozmów z dziećmi napisali bajkę dla każdego dziecka. 
-Bajka daje dziecku wiarę w siebie, rozwija zasoby języka, pokazuje metafory. Rzeczywistość, która jest przedstawiana w bajkach związana jest mocno z marzeniami dziecka i jego pragnieniami, co pozwala mu w prosty sposób zrozumieć otaczającą go rzeczywistość i panujące w niej zasady. - podkreśla Monika Ostrowska-Cichy koordynator projektu.

bajki dla dzieci, storytelling, baśnie na warsztacie, będzin, Mateusz Świstak


Dzieci biorące udział w projekcje wykonały rysunki do bajek, następnie całość została wydrukowana w formie książeczek. Finałem akcji było uroczyste czytanie bajek przez studentów dzieciom. Tym razem dzięki uprzejmości i gościnności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Będzinie  „Akcja Pisania Bajek” wpisała się Dzień Dziecka, a wszyscy studenci zjawili się jako piraci bajkowego statku.  Każda bajka była inscenizacją przygotowaną specjalnie dla dzieci.  Honorowym Patronat nad akcją objął  Rzecznik Praw Dziecka- Marek Michalak.Komentarze

Popularne posty