Klub Latających Podróżników - Pani Margaret jedzie na lamie


Na warsztacie: Klub Podróżników, Muzeum Etnograficzne, zajęcia dla dzieci, Pani Margaret, Peru, Inkowie


Odlatujemy we wtorek, 24 marca, o 17.00 w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. 

Jest rok 1915. Pani Margaret opuściła właśnie Boliwię, by przez wody jeziora Titicaca (czyli w języku keczua - pantery goniącej zająca) zagłębić się w świat Andów. Świat Indian nie pozostał jednak na Boliwijskim brzegu. Andy skrywają wiele tajemnic, jak na przykład dopiero co odkryte miasto, które dawno temu zostało pouszczone przez mieszkańców. Poznamy Pana Hirama Birghama, który stara się zbadać tajemnicę opuszczonego miasta. I wielkiego państwa Inków. Rzucimy też okiem na płaskowyż Nazca, który znany jest ze swoich niezsamowitych malowideł, które być może były lądowiskami dla kosmitów. 

Przewodniczką po tej wyprawie będzie Pani Margarte. I jej syn Albert. 

Klub Latających Podróżników to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-9 lat. Podczas warsztatów spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi, sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich. Pokazując dzieciom różnorodność świata, różne tradycje, języki, obyczaje, wskazujemy również na podobieństwa ludzi z różnych stron świata. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekawości.

Warsztaty zachęcają dzieci do odkrywania sposobów życia na innych kontynentach i niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. Są zachętą to bliższego przyglądania się bliskim i dalekim geograficznie zakątkom Ziemi.

Semestr wiosenny poświęcony będzie eksplorowaniu fascynujących miejsc obu Ameryk. Od Grenlandii aż po ziemię ognistą. Podróżnikom towarzyszyć będą listy Pani Maragaret, która wraz ze swoim synem Albertem i kundelkiem Sparkym, przemierzać będzie kolejne kraje i poznawać nowe kultury. Z pasją zapisuje swoje spostrzeżenia i śle je w listach do swoich przyjaciół - znanych z poprzedniego semestru bohaterów - kapitana Hermana i sierżanta Pimple'a. 


Listy przepełnione są ciekawostkami oraz informacjami o sposobie życia spotykanych ludzi. Są szansą, by pokazać dzieciom różnorodność napotykanych miejsc, kultur i sposobów myślenia. To także opowieść o tym, jak wygląda życie w drodze.Komentarze

Popularne posty