Klub Latających Podróżników - Pani Margaret Tańczy Salsę


Na warsztacie: Klub Podróżników, Muzeum Etnograficzne, zajęcia dla dzieci, Pani Margaret, Kuba

Odlatujemy we wtorek, 3 marca, o godzinie 17.00 

Klub Latających Podróżników to cykl warsztatów dla dzieci w wieku 6-9 lat. Podczas warsztatów spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi, sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich. Pokazując dzieciom różnorodność świata, różne tradycje, języki, obyczaje, wskazujemy również na podobieństwa ludzi z różnych stron świata. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekawości.

Warsztaty zachęcają dzieci do odkrywania sposobów życia na innych kontynentach i niespodzianek, jakie kryje tamtejsza przyroda. Są zachętą to bliższego przyglądania się bliskim i dalekim geograficznie zakątkom Ziemi.

Semestr wiosenny poświęcony będzie eksplorowaniu fascynujących miejsc obu Ameryk. Od Grenlandii aż po ziemię ognistą. Podróżnikom towarzyszyć będą listy Pani Maragaret, która wraz ze swoim synem Albertem i kundelkiem Sparkym, przemierzać będzie kolejne kraje i poznawać nowe kultury. Z pasją zapisuje swoje spostrzeżenia i śle je w listach do swoich przyjaciół - znanych z poprzedniego semestru bohaterów - kapitana Hermana i sierżanta Pimple'a. 


Listy przepełnione są ciekawostkami oraz informacjami o sposobie życia spotykanych ludzi. Są szansą, by pokazać dzieciom różnorodność napotykanych miejsc, kultur i sposobów myślenia. To także opowieść o tym, jak wygląda życie w drodze.

Podróż rozpocznie się od Kuby, największej z wysp karaibskich - roztańczonej, pełnej kolorów . starych samochodów i cygar. Podczas podróży podróżnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego na wyspie cygara cieszą się taką popularnością, dlaczego w poniedziałki mieszkańcy Kuby ubierają się na biało i co tańczy się na Kubie. Wspólnie spróbujemy też odtańczyć jeden z kubańskich tańców.

Dalej Podróżnicy odwiedzą:
  • Brazylię
  • Boliwię
  • Meksyk
  • Chile
  • Prerie Ameryki Północnej 
  • Grenlandię 


Komentarze

Popularne posty