AKCJA PISANIA BAJEK

Już po raz trzeci Baśnie na warsztacie objęły swym patronatem Akcję Pisania Bajek. I jak co roku, oddaję głos Pani Monice Ostrowskiej-Chichy, koordynującej projekt: 

Tym razem w inicjatywie wzięły udział dzieci ze Świetlicy Środowiskowej „Nikisz” prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Kulturalne. Powstało ponad dwadzieścia różnych bajek. Założeniem projektu jest wspieranie dzieci poprzez tworzenie dla nich personalnych bajek. Bajki  zostały napisane  przez studentów pracy socjalnej z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi. Dzieci wykonały ilustracje, które zamieszczono są w książce z bajkami pt. „Nikisz Bajki”. Uroczysty finał akcji odbył się w Galerii Szyb Wilson. Przyszli pracownicy socjalni tym razem w roli kolorowych elfów i wróżek przeczytali bajki oraz wręczyli dzieciom książeczki. Z tej okazji powstał również Elf Oli wykonany przez jedną ze studentek pracy socjalnej. Nie obyło się również bez autografów, o które prosiły dzieci autorów bajek.


„Akcja Pisania Bajek” to projekt społeczno-artystyczny realizowany przez nauczycieli oraz studentów pracy socjalnej od roku 2013. Patronat nad inicjatywą objął min. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Unicef Polska.
I jeszcze kilka fotek: 
Komentarze

Popularne posty