BajkopisanieDziś wpis "sponsorowany". Baśnie na Warsztacie objęły patronatem ostatnią edycję bajek dla dzieci. Oddaję więc głos twórcom projektu, zachęcając Was do lektury:


„Nowy   przyjaciel”, „Historia żółtego garbusa”, „Włochata kraina” to tylko niektóre tytuły bajek napisanych przez studentów pracy socjalnej dla dzieci z Działu   ds. wspierania rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ten wyjątkowy projekt od kilku lat realizowany jest przez nauczycieli oraz studentów z Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Czeladzi.

Podczas spotkań warsztatowych studenci mieli okazję  poznać bliżej  dzieci, ich pasje, marzenia. Słuchacze Kolegium na podstawie rozmów z dziećmi napisali bajkę dla wybranego dziecka.

-Bajka daje dziecku wiarę w siebie, rozwija zasoby języka, pokazuje metafory. Rzeczywistość, która jest przedstawiana w bajkach związana jest mocno z marzeniami dziecka i jego pragnieniami. Pisanie bajek dla dzieci to  ogromna korzyść nie tylko dla dzieci, ale również dla przyszłych pracowników socjalnych. Otwiera możliwość komunikowania się w tematyce bajki, pokazuje  problemy, które trzeba omówić z dzieckiem.-podkreśla Monika Ostrowska-Cichy koordynator projektu.

Dzieci biorące udział w projekcje wykonały rysunki do bajek, następnie całość została wydrukowana w formie książeczek. Finałem akcji było uroczyste czytanie bajek przez studentów dzieciom. Każda bajka była inscenizacją przygotowaną specjalnie dla dzieci. Wśród gości pojawiły postacie z bajek.

-Takie akcja jak ta wspaniale integruje środowisko lokalne, a przede wszystkim wzmacnia poczucie własnej wartości dzieci. Dzieci czują się wyróżnione poprzez udział w wielu działaniach.-mówi kierownik Działu ds. wspierania rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czeladzi Partycja Pilarek.

Tegoroczna edycja została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
 A już niedługo zaczyna się kolejna piąta edycja i  jak zapewniają organizatorzy  chętnych do pisania bajek nie brakuje.  


Komentarze

Popularne posty