Zabawy z ryżem

Baśnie na warsztacie, zabawy edukacyjne, Zabawy z Ryżem, Mateusz Świstak, Aleksandra Świstak, Wydawnictwo Harmonia


Na warsztacie: Zabawy z ryżem

Nadszedł czas, żeby się pochwalić. Otóż do księgarń weszła właśnie pierwsza książeczka sygnowana moim nazwiskiem. Autorstwa matki mej rodzicielki, Aleksandry oraz mojego.

Jak już niektórzy Czytelnicy bloga wiedzą, uważam, że mama jest najlepszym nauczycielem przedszkolnym jakiego znam. Uczę się od niej masy rzeczy, a potem przenoszę je na zajęcia. Pewnego dnia, mama pokazała mi plik kartek ze swoimi notatkami związanymi z pobudzaniem zmysłów. Materiałów było co niemiara i wszystkie ćwiczenia w genialny sposób korzystały z tego co można znaleźć pod ręką. Od bułek, papierków po cukierkach, gazecie, aż po ryż. Ryżu było dużo, do tego i mnie zdarzało się korzystać z niego podczas animacji. Pomyśleliśmy, że dobrze będzie to usystematyzować. 

Baśnie na warsztacie, zabawy edukacyjne, Zabawy z Ryżem, Mateusz Świstak, Aleksandra Świstak, Wydawnictwo Harmonia
I tak się to potoczyło. Mama systematyzowała i wymyślała nowe ćwiczenia, ja systematyzowałem po mamie i sprawdzałem testowałem ćwiczenia na linii frontu, czasem podczas Baśniowej Szkoły Rysunku, czasem w Klubie Latających Podróżników. Potem obrazki i... wydawca. 

Znalazła się Harmonia. A dzięki niej jest i książeczka. Nasza pierwsza i mam nadzieję nie ostatnia. 
Nasze Zabawy z ryżem czyli zestaw ćwiczeń i zabaw dla nauczycieli, rodziców i animatorów. 

Książeczkę można nabyć na przykład tutaj: WYDAWNICTWO HARMONIA

Fragment wstępu

W książce pokazujemy, jak wykorzystać ryż do tworzenia zabaw edukacyjnych, których głównym celem jest rozwój zmysłów dziecka.

Dlaczego zdecydowaliśmy się na zaproponowa-nie właśnie tego produktu?

 Po pierwsze ryż nie jest tak sypki jak mąka czy kasza manna – można nim swobodnie manipulować, nie narażając dziecka na przykład na zaprószenie oczu. Po drugie ze względu na swój ciężar i kształt jest bardziej plastyczny niż groch, fasola czy makaron. Nie oznacza to, że w naszych zabawach będziemy używać tylko ryżu. Będzie on naszym podstawowym produktem, a pozostałe artykuły spożywcze, które można znaleźć w kuchni (na przykład cukier, sól, makaron, mąka) wykorzystamy w celach porównawczych. Po trzecie ryż jest materiałem łatwo dostępnym i tanim. Proponowane w książce zabawy są więc możliwe do przeprowadzenia przy niewielkim nakładzie sił i funduszy.W książce pokazujemy, jak wykorzystać ryż do tworzenia zabaw edukacyjnych, których głównym celem jest rozwój zmysłów dziecka. 
Baśnie na warsztacie, zabawy edukacyjne, Zabawy z Ryżem, Mateusz Świstak, Aleksandra Świstak, Wydawnictwo Harmonia

(...) Odbiór rzeczywistości wszystkimi zmysłami stanowi podstawę wszechstronnego rozwoju dziecka. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy sposób spędzania czasu wpływa głównie na rozwój dwóch zmysłów: wzroku i słuchu, a pozostałe nie są w ogóle pobudzane.


Bardzo dużo nauczył mnie ten projekt. I niesamowicie jest pracować z własną mamą. Szczególnie kiedy okazuje się, że mama to nie tylko świetna mama, najlepszy nauczyciel na świecie, ale też świetny partner w pracy.  

Książeczkę można nabyć na przykład tutaj: WYDAWNICTWO HARMONIA

*** 

Ilustracje do dzisiejszego wpisu sponsoruję - JA :D 

Komentarze

Popularne posty