Krzew Jałowca w Piwnicy pod BaranamiBaśnie na warsztacie, Baśnie Braci Grimm, mroczne baśnie, piwnica pod baranami, Mateusz Świstak, Bajdura, Krass

Tym razem nasza magiczna opowieść zagości w magicznym miejscu. Piwnicy pod Baranami.

W zbiorze baśni braci Grimm jest opowieść, której nie czyta się dzieciom, którą niejeden dorosły pomija po przeczytaniu kilku akapitów, którą chcemy wam opowiedzieć. Nosi tytuł - Krzew Jałowca. 

Mroczna i zagadkowa. W tej zagadkowości pęka wszystko to, co myślimy o baśniach. W tej zagadkowości objawia się wszystko to, czym baśnie są – Życiem, ze wszystkimi jego aspektami. I tymi jasny i tymi najczarniejszymi. 

Bo baśnie żyją. Żyją w książeczkach dla dzieci, ale jeszcze bardziej w podświadomości. Mroczne lasy, szklane góry, złe macochy i sieroty wędrujące ku odkryciu swojej siły to tylko nazwy, które każdy podświadomie rozumie.

Poza opowieścią, wspólnie weźmiemy ją na warsztat, zdzierając z niej kolejne warstwy znaczeniowe Krzewu Jałowca.

Zapraszamy osoby o mocnych nerwach.
Zapraszamy dorosłych i tylko dorosłych.
Zapraszamy na baśń!

Uwaga!

To wydarzenie może Was porazić: charyzmą opowiadaczy, nietuzinkowością elektronicznej muzyki, narastającym napięciem.


Opowieść ciągnąć będę Joanna Kisielewska (bajdura), Mateusz Świstak (basnienawarsztacie.blogspot.com) oraz Krass.

Zapraszamy!

Bilety: 15 zł

Joanna Kisielewska – ukończyłam polonistykę na Uniwersytecie Śląskim oraz kursy choreoterapii, dramy, ruchu autentycznego, arteterapii. W opowieściach, które kreuję spotyka się słowo z muzyką, obserwuję i wyrażam wzajemną inspirację słowa i dźwięków. Do słuchaczy lubię przychodzić z pewnego rodzaju wezwaniem, by opowiadana historia mogła toczyć się dalej, potrzebna jest ich aktywność. Opowiadam tak, by słuchały nie tylko uszy, ale też pozostałe zmysły.

Mateusz Świstak – Opowiadam baśnie, piszę baśnie, a także piszę o baśniach na blogu http://basnienawarsztacie.blogspot.com/.
Prowadzę warsztaty dla dzieciaków (opowiadanie łączę z rysunkiem i aktywnością ruchową, wymyślam i prowadzę eventy, opowiadam dorosłym (Baśnie dla dorosłych), prowadzę warsztaty dla dorosłych - Z jakiej bajki jesteś? w poszukiwaniu wewnętrznego archetypu. 


Najważniejsza dla mnie jest symbolika baśni, przenoszenie tekstów sprzed wieków w naszą codzienność, gdzie ich znaczenia są niezwykle aktualne, gdzie baśnie mogą znów zacząć żyć i pomagać w całkiem ciężkich problemach.
Lubię stary dobry jazz.


Krass – komponuję, gram, miksuję i remiksuję, piszę muzykę i o muzyce. Muzyce elektronicznej. Syntezowanymi dźwiękami opisuję rzeczywistość. Ciężkimi, w klimacie cyberpunk. Tworzę wizualizacje. Współpracuję nie tylko z muzykami, ale także projektantami mody i artystami wszelkiej maści. Moja muzyka to nietypowa ilustracja dla baśni, trzeci głos narratora, który pozwala baśni zagnieździć się w rzeczywistości XXI wieku. Baśń nie jest archaiczna, jej warstwa dźwiękowa również nie może taka być. To daję baśni. Pochodzę z Łodzi.

Komentarze

Popularne posty