SMOK, czyli Warsztaty


warsztaty, archetyp, smok, Jalla!, Baśnie na warsztacie, Mateusz Świstak, Ania Dymarczyk, Biała Droga

Czwartek 06.02.2014, godzina 19.00 Kraków - Biała Droga 4/6

O smokach poczytasz tutaj: 

Smok, rycerze i chłopiec z mokradeł 
Dokarmianie wilków (tutaj także o warsztacie) 


Wspólnie z Jalla! odzyskaj ciało i Białą Drogą organizujemy kolejne warsztaty z cyklu "z jakiej jestem bajki - w poszukiwaniu osobistego archetypu. 


Tym razem tematem będzie SMOK!!! Smok, czyli co?


W twojej okolicy osiedlił się smok? Nie pozwala Ci bezpiecznie podróżować? Czujesz jego obecność tuż za murami miasta? Widzisz jak porywa owce z twoich stad? Jak jego pazerne gadzie łapy zagarniają Twoje skarby?Czas coś z tym zrobić!

Czas by zjawił się bohater, który z nim się rozprawi. To Ty możesz wskazać mu drogę do smoczego leża, włożyć w dłoń miecz, wymyślić dla niego fortel. To Ty możesz stać się tym bohaterem. Ty zasługujesz na to by nim być.

Lubimy słuchać baśni, bo lubimy się bać. W nich mieszkają różne strachy, czasem smoki, czasem olbrzymy, czasem zły czarownik, bestia z lasu, albo Te same strachy mieszkają w naszym ciele. Czym są nasze smoki, co znaczą i dlaczego warto je ubić - tego dotyczyć będzie praca podczas warsztatów.

JAK PRACUJEMY?

Warsztat łączy pracę z ciałem, poszukiwanie osobistych symboli i wskazówek na drodze rozwoju z zabawą w baśń… Odkrywaniem baśni na nowo, rozumieniem i przeżywaniem ulubionych opowieści, a także snucie nowych, własnych baśni.

DLA KOGO?

Przede wszystkim dla siebie - by poczuć się znów jak dziecko i by trochę z tego poczucia zrozumieć. Odnaleźć nutę przygody i ekscytacji.

Zapraszamy wszystkich a szczególnie osoby pracujące z symboliką i archetypami zarówno w edukacji, sztuce jak i arteterapii.
Uczestnictwo polecamy też rodzicom, opiekunom i trenerom pracującym z dziećmi.

CO SIĘ WYDARZY?
- odnajdziesz swoją osobistą baśń (archetyp, który towarzyszy Ci na obecnym etapie życie)
- zobaczysz znane baśnie z innej perspektywy
- odkryjesz istnienie zupełnie nowych opowieści i mitów
- dowiesz się, jak można interpretować baśnie
- spotkasz smoka
- odszukasz własny sposób analizy baśni, symbolu czy snu
- spotkasz podobnych sobie wędrowców, poszukiwaczy skarbów, wygnańców, królewiczów i księżniczki
- poruszasz się, pośmiejesz, może popłaczesz…

Na warsztacie korzystamy z modeli analizy baśni wg. B. Bettelheima, T. Weis, C.P.Estes, A. Mindella, R. Bly’a, a także pracy ze snem i metaforą, opartych na odkryciach Junga oraz symboliki i pracy z ciałem w podejściu psychosmoatycznym (A.Halprin, A. Winehouse, A.Lowen).
Praca z ciałem, ekspresja, werbalizacja, praca grupowa i moderowana dyskusja z elementami wykładu stanowią integralne części warsztatu.

Jak się przygotować do warsztatu:

1. jeśli nie masz czasu, to w tzw. międzyczasie przywołaj w pamięci te opowieści, których bałaś/eś się w dzieciństwie najbardziej.
2. jeśli masz chwilę: wypisz je, dodając ich charakterystyczne cechy, możesz je też narysować, jeśli lubisz rysować
3. jeśli masz czas i długie jesienne wieczory chętnie spędzasz z nosem w książce poszukaj tych baśni, przeczytaj je sobie lub bliskiej osobie, jeśli to postacie z filmów, opowiedz bliskiej osobie film.

Na warsztat przyjdź ubrana/y wygodnie. Będziemy siedzieć na dywanie w skarpetach i trochę się ruszać, może nawet tańczyć.


Warsztat prowadzą:

Anna Dymarczyk – terapeutka tańcem, autorka własnych warsztatów świadomości ciała i emocji opartych na ruchu autentycznym, jodze, ekspresji plastycznej i psychosomatycznym podejściu A. Lowena, współtwórczyni projektu Jalla! Odzyskaj ciało (jalla.com.pl); dożywotnio wdzięczna Clarissie Pinioli Estes za „Biegnącą z wilkami”

Mateusz Świstak – opowiada baśnie dzieciom i dorosłym, prowadzi warsztaty baśniowo-ruchowe dla dzieci, dla nauczycieli, a także wieczory interpretacji baśni. Prowadzi blog Baśnie na Warsztacie (basnienawarsztacie.blogspot.com/). Współtwórca szkoleń z zarządzania stresem, instruktor tai chi. Fan starego, dobrego jazzu.

Zapisy: jallajoga@gmail.com

Koszt: 25 zł

Miejsce: Biała Droga 4/6, Najfajniejsza Przestrzeń warsztatowo – samokształceniowa na Dębnikach (i nie tylko).


Komentarze

Popularne posty