OFERTA

Co mogę dla WAS zrobić?"Czym ty się w ogóle zajmujesz?" - to chyba najtrudniejsze pytanie, jakie można mi postawić. Przede wszystkim dlatego, że trudno jest na nie odpowiedzieć krótko i wyczerpująco jednocześnie. Nim więc przejdę do kilku przykładowych punktów oferty, pozwólcie, że zacznę tak: 

Zajmuję się wszystkim co związane jest ze storytellingiem i z edukacją poprzez baśnie i opowieści. Jeśli więc w twoim zapotrzebowaniu znajdzie się słowo, "opowieść", "Baśń", "Legenda" albo "Bajka" - najprawdopodobniej będę Ci mógł pomóc, niezależnie czy prowadzisz kampanię edukacyjną, urządzasz festiwal, tworzysz wiralowe filmiki czy sprzedajesz mydło. Wtedy po prostu zadzwoń i może się okazać, że jestem człowiekiem, którego szukasz. 

A teraz kilka konkretów: 

Gdyby się okazało, że interesuje Was coś, czego nie zawarłem w poniższych ofertach, ale uważacie, że Świstak sobie poradzi, nie krępujcie się - piszcie, dzwońcie lub wysyłajcie pocztowe gołębie. To zawsze jest tak, że potrafimy trochę więcej niż mówią o nas papiery :)


Co oferuję:
  • Spotkania z opowieścią (dzieci/dorośli)
  • Klasyka literatury dziecięcej (opowieści o książkach dla dzieci)
  • Nauka kreatywnego pisania
  • Baśniowa Szkoła Rysunku
  • Tworzenie scenariuszy zajęć edukacyjnych i komercyjnych
  • Animacje na życzenie
  • Warsztaty "Jak opowiadać baśnie... i wszystkie inne historie" (nauczyciele i dorośli)
  • Warsztaty o znaczeniu baśni
  • Tworzenie storytellingu dla eventów i firm.

DLA DZIECIPraca z dziećmi i młodzieżą to główna część moich zajęć. Od flagowej Baśniowej Szkoły Rysunku, która jest połączeniem sztuki opowieści z komiksem, przez Spotkania z opowieścią, aż po wykłady poświęcone podróżom i literaturze dziecięcej. Do przedszkoli, szkół, bibliotek i domów kultury. Na eventy, w formie kameralnych spotkań, albo na kinową salę! Dla dzieci i całych rodzin. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób potrzebujecie opowieści. 

Jeśli interesuje Was jakiś temat, a nie widzicie go w ofercie, nie znaczy to, że nie mogę go dla Was przygotować. Pamiętajcie - przygotowanie spotkania na zamówienie to kwestia maksymalnie kilkunastu dni. Potrzebne Wam spotkanie na urodziny Lema, albo pogadanka o chemii molekularnej dla najmłodszych, albo spotkanie poświęcone początkom olimpiady, albo przybliżenie sylwetki np. Szancera czy Łukasiewicza, po prostu zadzwońcie. Sztuka opowiadania historii jest jak ciężarówka, którą przewieźć można każdą treść. 

DLA NAUCZYCIELI

Wykłady o miejscu baśni we współczesnym świecie, warsztaty poświęcone temu, jak opowiadać baśnie, albo jak na podstawie baśniowych historii tworzyć polisensoryczne zabawy. To wszystko w części dla nauczycieli, którą zobaczyć możecie pod linkem poniżej:

TUTAJ ZOBACZ OFERTĘ
DLA DOROSŁYCH

Spotkania z opowieścią w każdym formacie. Od kameralnych spotkań po wielkie imprezy. Z polotem i pazurem. Bezpośrednio, albo z wysoko podkręconą piłeczką wysmakowanej ironii. Klasycznie lub całkowicie eksperymentalnie. Spotkania z baśniami na wysokim poziomie.

TUTAJ ZOBACZ OFERTĘ


INNE

Poza pracą typowo warsztatową, mogę dla Was również: 

Przygotować scenariusz warsztatów, gier terenowych, gier on-line, zwiedzania, albo eventu. 

(Jedną z najciekawszych realizacji tego punktu była gra terenowa, którą z racji pandemii musieliśmy przenieść do sieci w środowisko komunikatorów - od Google Teams, przez e-mail, telefon, aż po stare dobre gg. Scenariusz zrealizowaliśmy wraz z Lufcikiem na Korbkę dla TDJ). 

Przygotować kompleksowy storytelling dla miejsca. Stworzę bohaterów, wymyślę dla nich intrygi i pomogę impelmentować je w przestrzeni (enviormental storytelling). 

(Największa realizacja tego typu - Rabkoland: stworzyłem historię, która połączyła poszczególne części parku, stworzyłem kilku bohaterów, zaprojektowałem dla nich stroje, opracowałem warsztaty tematyczne i tekst przedstawienia, a także bezobsługową grę terenową. Ponadto konsultowałem tworzenie nazw części atrakcji, a także pomagałem przy mikrozmianach w estetyce parku). 

Napisać oryginalną opowieść. Jeśli potrzebujesz własnej baśni, scenariusza do komiksu, piosenki, albo sztuki teatralnej, to również mogę dla Ciebie zrobić. 

(Realizacje: seria Rodzinka Robicosiów dla sieci sklepów Factory, Seria Przygody owiec Iren dla Rabkolandu, Legendy Lubina i Łucka dla UM Lublin, Piosenka Prośba o pomyślny dzień dla wydawnictwa Nowa Era). 

Skonsultować projekt pod kątem storytellingu - od pierwotnej koncepcji, przez drobne elementy, aż po kluczowe problemy. Pomogę podkręcić dramaturgię, podsunę odważne rozwiązanie, poprawię scenariusz, albo napiszę viral lub tekst zapleczowy. 

(Realizacje - konsultacje ogólnopolskich projektów (Nie)bezpieczni w sieci, Bądź z innej bajki dla NASK i Ministerstwa Cyfryzacji oraz Mała Książka - Wielki Człowiek dla Instytutu Książki). 
PATRONATY I REKLAMA


Oczywiście możecie skorzystać z artykułu sponsorowanego na blogu, albo dołączyć się jako mecenasi do jednego z projektów artystycznych, w których zdarza mi się brać dość często udział, a które zawsze cierpią na niedofinasowanie. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat któregokolwiek z punktów tej oferty zapraszam do zakładki KONTAKTPopularne posty